Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy

Knižní novinky

Zákony profesora Parkinsona

Cyril Northcote Parkinson
Jízlivé nesmysly byrokracie
Leda 2022, 272 s.

Účetnictví státu je nesystematické, nevědecké, zbytečně složité a předkládané tak, aby se fakta zatajila, nebo dokonce zfalšovala. Místo aby byly přehlednější, jsou tyto účty čím dál složitější a nejasnější a položky, o které v nich jde, jsou rozsáhlejší a nesrozumitelnější. Neodpovídají skutečnosti a neodpovídají ani sobě navzájem.

Celý článek...

 

Příbuzní pana Darcyho

Elizabeth Astonová
Leda 2022, 336 s.


Venkovský duchovní pan Collins, muž s poněkud méně obratným myšlením, se před lety ucházel o Elizabeth Bennetovou, ale když byl odmítnut, oženil se s její přítelkyní Charlottou, které nevadila jeho pompéznost a nevelká nápaditost. Collins se nyní stal biskupem v Riponu a s Charlottou mají dvě dcery na vdávání.

Celý článek...

 

Odysseia

Homér
Leda 2021, 448 s.


Odysseia navazuje na předchozí Homérův epos Ilias. Ithacký král Odysseus se zde vrací z trojské války domů, po cestě však rozhněvá boha Poseidona, který mu pak strojí nejrůznější překážky a útrapy, takže plavba zpět se protáhne na mnoho let.

Celý článek...

 

Nick. Velký Gatsby: co mu předcházelo

Michael Farris Smith
Leda 2021, 440 s.

"NICK" podává výrazný, procítěný portrét člověka, kterého osud vychýlil z rovnováhy a zbavil pevného ukotvení – a jenž se vší silou snaží navázat přetrženou nit svého života. Báječný román! – New York Times

Celý článek...

 

Ilias

Homér
Leda 2021, 560 s.

Velkolepý antický epos Ilias, líčící obléhání Tróje, začíná ve vojsku stiženém morovou nákazou. Výpravnou epickou báseň o šestnácti tisících verších z 8. století př. n. l. dějově sjednocuje téma Achilleovy urážky a jeho hněvu, znovu a znovu však k nám z děje proniká tragicky sžíravý pocit lidské smrtelnosti.

Celý článek...

 

Tajnosti z ordinací a laboratoří

Arthur Conan Doyle
Leda 2021, 376 s.

Držíte v rukou třetí díl neholmesovských próz, který obsahuje především povídky věnované lékařům a jiným badatelům. Snad právě proto, že A. C. Doyle byl sám původním povoláním lékař, jsou jeho příběhy prostoupeny hlubokým porozuměním pro trpící i pro ty, kdo na sebe berou břemeno zodpovědnosti za jejich uzdravení.

Celý článek...

 

Doktore, to bude bolet!

Patrick Taylor
Leda 2021, 440 s.

Obětavý doktor O'Reilly má zlaté srdce, a třebaže roky běží a on tu a tam zabručí, stojí věrně při svých pacientech v časech úzkosti i radosti. Stále se svými kolegy provozuje lékařskou praxi v irském městečku Ballybucklebo.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

60_vylet_2809-1323
m-r-polsko2011-02
edf-tour-2010-bielsk...
priprava2011-07
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.