Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury

Z kultury

První výstava buddhistického umění u nás

Národní galerie Praha ve spolupráci s Museum Rietberg Zürich poprvé uceleně seznamuje s historií buddhistického umění. Ve Valdštejnské jízdárně v Praze lze do 24. dubna 2022 obdivovat jedinečná umělecká díla zpodobňující Buddhu, jeho život, nauku, další šiřitele i proslulé mudrce, arhaty a světce.

Celý článek...

 

Toyen – Snící rebelka

Ve Valdštejnské jízdárně lze od 9. dubna do 15. srpna 2021 shlédnout unikátní výstavu Národní galerie, kterou pořádá ve spolupráci s Hamburger Kunsthalle a Musée d'Art Moderne de ParisPraha pod názvem Toyen – Snící rebelka. Představuje soubornou prezentaci výrazné a osobité tvorby proslulé umělkyně v proměnách životních etap.

Celý článek...

 

Šímova Cesta k Vysoké hře

Národní galerie Praha prezentuje ve Valdštejnské jízdárně pozoruhodné dílo velkého umělce Josefa Šímy (1891–1971). Souhrnná výstava nazvaná podle proslulé francouzské skupiny Cesta k Vysoké hře „…ukazuje, nakolik byla jeho účast na tomto dobrodružství jedním z klíčových impulzů pro jeho tvorbu. V krátkém období 1929–1931 se Šíma stal hlavním výtvarníkem skupiny a ostatní členové – básníci se zabývali interpretací jeho tvorby,“ vysvětluje kurátorka Anna Pravdová.

Celý článek...

 

Kouzelný svět na kolejích - Výstava kreslíře s poruchou autistického spektra (TZ)

Výstava s tématem historické dopravní techniky od kreslíře Lorenza, který má diagnostikovaný Aspergerův syndrom, je k vidění od 5. března v kavárně Bílá vrána, Ve Smečkách 5 na Praze 1, kde pracují lidé s mentálním postižením. Výstava je součástí projektu Momentální scéna, který podporuje umělecké aktivity lidí se zdravotním postižením a dává prostor těm, kteří tento projekt chtějí podpořit. Výstava bude k vidění do konce dubna zcela zdarma.

Celý článek...

 

Hudečkovo Noční chodec v kresbě a grafice

Národní galerie Praha připravila ve Veletržním paláci originální výstavu grafik a kreseb Františka Hudečka (1909-1990), významného českého ilustrátora, grafika a malíře.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

edf-tour-2010-bielsk...
cyklomaraton-k24-201...
rakousko2011-20
rakousko2011-06
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.