Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
O zdraví Cvičení

Cvičení

Cvičení podle MUDr. Richarda Smíška

SM – SYSTÉM je originální cvičební metoda vyvinutá MUDr. Richardem Smíškem určená k léčbě poruch páteře a předcházení těmto poruchám dostatečnou regenerací. Zkratka SM vyjadřuje slova „stabilizace“ (S) a „mobilizace“ (M) SM – SYSTÉM je cesta, jak odstranit aktivním cvičením bolesti zad, deformity páteře, přetížení velkých kloubů. Základem je spirální stabilizace páteře, která pohybem paže aktivuje šikmé břišní svaly a protahuje páteř směrem vzhůru.

Celý článek...

 

Cvičení s overballem pomůže od bolesti zad (Ordinace.cz)

Cvičení s pružným míčkem, tzv. overballem, je jednou z nejbezpečnějších forem protahování ztuhlých svalů a posilování. Není fyzicky náročné a nezatěžuje klouby jako jiná cvičení se zátěží. Při pravidelném cvičení s touto pomůckou lze dosáhnout aktivace svalů a snížení obtíží.

Celý článek...

 

Cviky pro děti s vadným držením těla (Ordinace.cz)

Naše děti se málo pohybují. Po vysedávání ve škole často navazuje dlouhé sezení před počítačem nebo televizí. Není tedy divu, že bolesti zad začínají trápit i velmi mladé lid, dokonce i školáky. Poradíme vám několik cviků, které napraví jejich vadné držení těla a tím zabrání pozdějším problémům.

Celý článek...

 

Naučte se cviky, které vám pomohou od bolesti (Ordinace.cz)

Nová rehabilitační metoda cvičení je prevencí i léčbou. „Podstatou této metody je pomocí jednoduchého a lehce pochopitelného principu cviků zlepšit stabilitu, centraci, koordinaci, vnímání a ovládání celého těla, a tím pomoci pacientům především s onemocněním pohybového ústrojí, dokonce i v raném stádiu artrózy.

Celý článek...

 

Od bolestí zad a kloubů vám pomůže cvičení v autě a v kuchyni (Ordinace.cz)

Bolesti zad, kloubů a svalů si způsobujeme sami vysedáváním u počítače, obezitou a špatně zvoleným sportem. „Naučím vás metodu, díky které můžete bolestem předejít. Cvičit můžete v autě i u kuchyňské linky,“ říká v rozhovoru MUDr. Michaela Tomanová, MBA, primářka a ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Celý článek...

 

Čtyři cviky, které pomohou při léčbě osteoporózy

I když se o osteoporóze mluví jako o nemoci žen po menopauze, mohou jí onemocnět i mladší ženy. „Stáří není podmínkou vzniku této zákeřné choroby, takže prevence je na místě i pro ženy mladší, které mají jeden a více rizikových faktorů,“ říká MUDr. Hana Pospíšilová v rámci projektu na podporu mléka a mléčných výrobků Bílé plus.

Celý článek...

 

Cvičení s míčem jako rehabilitace i prevence osteoartrózy (Ordinace.cz)

Osteoartróza (OA, artróza či osteoartritida) je nejčastější onemocnění kloubů. Artritida je souhrnný název pro více než 100 různých stavů způsobujících bolest a problémy s klouby. V ČR trpí osteoartrózou až 27 procent obyvatel. Nenáročné cvičení je dobré pro rehabilitaci, zmírnění následků nemoci i jako prevence. V prvním ze série článků představujeme cviky s malým míčem.

Celý článek...

 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

76_2soutezni_den_290...
konf-bez-barier07
IMG_0204
img_3688
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.