Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Vaše příběhy

Vjezd do nemocnice sosna

Dobrý den. Jsem osoba se sníženou pohyblivostí a jsem držitelem průkazu ZTP. Jako řidič využívám osobní automobil, jako nezbytného pomocníka v přesunech z místa na místo a vzhledem k tomu, že jsem nemocný, jsem nucen navštěvovat i Nemocnici Třinec Sosna. V nemocnici došlo k zásadním opravám, které měly asi být přínosem pro nemocné a hendikepované osoby. Moje zkušenost je ale jiná.

Celý článek...

 

Michal: Přežil jsem vlastní smrt

Když ho z ulice po nehodě „sbírala“ záchranka, nikdo z její posádky nevěřil, že by ho mohli do nemocnice dovézt živého. Jeho motorku totiž smetl nepozorný řidič a velmi silný náraz zlomil Michalovi vaz. Hlavu mu u těla drželo jen pár svalů.

 

Celý článek...

 

Nápomocnost

Život s hendi kepovanými není snazší, zato ale hodnotnější. Síla odhodlání, intuice a naděje která  z nich číší může být nemalým obdarováním i pro „zdravé“ lidi.

Celý článek...

 

Cesta?-Cesta!

Je to příběh o nalezení ztracené životní cesty, kde na počátku byla pouhá vidina úspěšného a snadného života, poté ale hořká vina a bolest ... mnoho bolesti.

Celý článek...

 

Co vy?

Cesta je pro nás tím jediným, co nás vede životem a my po ní jdeme stále dál a dál. Zatáčíme, scházíme a stoupáme. Najednou ale zakopneme a spadneme. Dopadli jsme tvrdě, ale zase se zvedneme a jdeme dál.

 

Celý článek...

 

Zachránil mne batoh plný not a knih,(Ordinace.cz )

Stačí chvilka nepozornosti nebo nešikovnost někoho druhého a neštěstí může být hotovo. Horké chvilky na jezdících schodech v metru prožila Dagmar. Ovšem dopadlo to dobře a tak nám mohla poslat svůj příběh s dobrým koncem.

Celý článek...

 

Zeptejme se pragmatika (Dobromysl.cz)

 

Znáte to. Občas, když už člověk neví kudy kam, přemýšlí o nějaké další cestě, možná i o té, kterou původně zavrhoval, nebo prostě jen neuznával. Ale někde uvnitř tuší, že nevyčerpal všechny možnosti, že určitě něco existuje.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

m-r-polsko2011-07
cyklomaraton-k24-201...
82_ruzne_0110-0938
IMG_1226
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.