Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Z kultury Cirkus Bukowsky opět přijel

Cirkus Bukowsky opět přijel

J istě si vzpomenete, že seriál „Cirkus Bukowsky“ se stal vítězem v soutěži, ve které celkem šest seriálů rozdělených do tří kategorií soupeřilo o hlasy diváků a seriál, který vyhrál, se pak vysílal na prvním programu České televize. To se povedlo právě výše uvedenému seriálu.

„Cirkus Bukowsky“ je detektivní seriál, jehož hlavní hrdina, Nestor Bukowsky zdědil maringotku v cirkuse, přestěhoval se do ní. V cirkuse také potkal Vesnu, principálovu dceru a zamiloval se do ní. Svízelná rodinná situace a ztráta zaměstnání, nebyly zdaleka jediné potíže, které ho potkaly. Musel pátrat na vlastní pěst po vrahovi své milenky. Ještě že mu pomáhal policista Kuneš, který se stal také jeho kamarádem. Na konci seriálu byli zločinci samozřejmě odhaleni a Bukowsky mohl začít nový život po boku Vesny. O tom, že si tento seriál získal přízeň mnoha diváků, nejlépe svědčí fakt, že byla natočena druhá série. Česká televize ji vysílá v pondělí a ve středu. Seriál se už přehoupl přes polovinu. Má celkem šest dílů. Další tři části nás ale ještě čekají a o akci i napětí v nich určitě nebude nouze.

Nestor Bukowsky v podání Pavla Řezníčka se radoval, že už bude mít klid. Ze začátku si skutečně užíval Vánoce se svou novou přítelkyní. Idylka však bohužel netrvala dlouho. Ti z vás, kteří sledovali druhou řadu od začátku, vědí, že hned první díl skončil výbuchem karavanu Bukowského, ve kterém ještě ke všemu spala Vesna. Bukowsky i Vesna skončili ve špitále. Dívka dokonce na přístrojích. Hlavní hrdina navíc pochopil, že mu jde o život. Potíže si ho zkrátka znovu našly. Naštěstí je tady i Kuneš, kterého hraje Hynek Čermák. Oba budou řešit případ, ve kterém budou muset riskovat život takřka pořád. Nemají kolem se sebe nikoho důvěryhodného a jejich protivníkem je neznámý, který je schopen udělat všechno, aby se hlavních hrdinů zbavil. Doufejme, že se jim podaří chytit pachatele dřív, než on dostane je. Bukovský sice o tom nepřemýšlí, protože se mu zdá, že už nemá co ztratit. Přesto by bylo skvělé, kdyby oba to nanejvýš nebezpečné pátrání oba přežili, už kvůli dětem. Kuneš má dceru a Bukowský se co nevidět také stane otcem...

Ačkoliv byla první řada zmíněného seriálu natočená poměrně nedávno, získala už minimálně dvě zajímavé ceny. Jde o cenu na mezinárodním festivalu v Černé hoře a o Zlatého ledňáčka, kterého získala v Plzni. Jsou to samozřejmě velký úspěch. Na druhé straně to ale znamená, že pomyslná laťka se o dost zvedla. Jak se zdá, není ani v nejmenším vyloučeno, že ji tvůrci nedokáží přeskočit. Kromě Pavla Řezníčka a Hynka Čermáka se v seriálu opět objeví Vanda Hybnerová, jako Nestorova bývalá manželka, Karel Dobrý v roli právníka a pochopitelně nechybí ani principál cirkusu, tedy Predrag Bjelac. Dále se můžete těšit třeba na Norberta Lichého, Báru Jánovou nebo Hanu Vagnerovou. Režie se opět ujal Jan Pachl a k ruce si vzal svůj prověřený štáb.

Zajímá vás, na kterých místech druhá řada seriálu vznikala? Tak například v Sokolově. Herci se v rámci natáčení podívali také na zámek Jezeří nebo do Děčína. Štáb se dokonce vypravil i do Polska, konkrétně do polského Gdańska. I v tomto překrásném, starobylém městě se část seriálu odehrává. Je naprosto jasné, že zde mluvíme o skvělé detektivce a tohoto žánru se jeho milovníci snad nikdy dost nenabaží.

Nikde není psáno, že konec druhé řady Cirkusu Bukowsky, bude znamenat konec dobrodružství jeho hrdinů. Zdá se, že opak bude v tomto případě pravdou. Režisér Jan Pachl se totiž přiznal, že má v plánu natáčení volného pokračování zmíněného seriálu. O Cirkus Bukowsky III se však jednat nebude. Pokračování ponese název „RAPL“ a akce se už nebude točit kolem Bukowského, nýbrž kolem detektiva Kuneše. Tento muž bude honit padouchy v pohraničí v Krušných horách. A jak to tak vypadá, bude mít plné ruce práce. Ale Kuneš má dobrý trénink, takže to snad zvládne. Budeme si hold muset počkat, jak režisér svůj nápad zrealizuje. Ještě jedna zajímavost. Režisér Jan Pachl se přiznal, že představitele Kuneše, Hynka Čermáka nutil utíkat před protivníkem rovnou do Labe, které nemělo víc ne čtyři stupně. Tak to vidíte, co všechno často herci během natáčení zkusí a zažijí. Držme tedy naším vyšetřovatelům palce, ať se jim podaří vyhrát boj se zlem jak v pracovním, tak v soukromém životě, ať je spravedlnosti alespoň částečně učiněno zadost. A těšme se na RAPL.

Krystyna Kędziorová


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

konf-bez-barier19
edf-tour-2010-bielsk...
krajsky-odborn03
IMG_5432
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.