Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Čtyřfázový program histaminového restartu

Čtyřfázový program histaminového restartu

Dr. Becky Campbell
Jak odhalit příčiny migrén, ekzémů, závratí, alergií a dalších potíží
Anag 2021, 184 s.

Dr. Becky Campbell, lékařka přírodní medicíny a expertka na léčbu autoimunitních onemocnění, poznala sama na sobě účinnost funkční medicíny, díky níž se zbavila dlouhodobých zdravotních problémů. Svojí průlomovou knihou chce pomoci navrátit zdraví i mnoha dalším.

Histamin se spolu s dalšími látkami podílí na správném fungování našeho těla. Vytvářejí ho speciální buňky a je obsažen v určitém množství i v potravinách. Pokud se však nadměrně hromadí, dochází k nezdravým reakcím, které mohou vyústit ve vážné onemocnění. Projevují se třeba jako migréna, ekzémy, alergie, podráždění, svěděním pokožky, pocitem horka, potížemi s usínáním apod. Běžným lékařským vyšetřením se pravá příčina hledá jen obtížně, na rozdíl od funkční medicíny, která dokáže přesně odhalit a diagnostikovat problém.
Účinnou pomoc nabízí i objevná kniha Dr. Becky Campbell. Odhaluje, jak rozpoznat škodlivé potraviny a zvrátit jejich negativní dopad díky čtyřfázovému programu histaminového restartu. Specifikuje, kdy se histamin stává problémem, rizikové faktory jeho intolerance i osm nejčastějších příčin, mezi něž patří například nesnášenlivost lepku, propustné střevo, nedostatek živin, některé léky, genetické mutace a další.
Další oddíl knihy je zaměřen na fáze ozdravného programu, jimiž je eliminace rizikových potravin, podpora jater, vyléčení střev a infekce a nakonec opětovné zařazování potravin do jídelníčku. Jsou zmíněny doporučené, neutrální i potraviny, které je třeba po dobu diety vyloučit. Podstatnou část publikace tvoří nízkohistaminové recepty pokrmů vhodných na snídaně, obědy i večeře nebo přílohy, zálivky, nápoje a dezerty. Přehledně představený jídelníček na třicet dní čerpá z doporučených receptů a usnadní výběr ideální skladby stravy. Vizualizační cvičení zmírňující nevhodnou reakci na potraviny, uvedené příloze, motivuje k vyzkoušení. Závěrem jsou uvedeny odkazy na literaturu a praktický rejstřík.
„Hluboké a trvalé uzdravení je možné pouze tehdy, pokud se řeší primární příčiny nemoci. Pochopením základních systémů těla, jejich vzájemného vztahu a toho, jak lze obnovit jejich funkci, lze zabránit mnoha chronickým onemocněním, a dokonce zvrátit jejich průběh,“ dosvědčuje autorka úspěšné knihy, jež může pomoci i vám.

Dana Vondrášková


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P6265914
konference-karvina05
65_vylet_2809-1735
okolo-msk2011-102
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.