Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní tipy Jak se mít dobře

Jak se mít dobře

Jak se mít dobře

Abby Wynne
Využijte své vlastní přírodní zdroje a získejte pohodu, kterou si udržíte po celý život

Známá irská psychoterapeutka a energetická léčitelka vnímá svoji práci jako poslání „léčit svět tím, že učí lidi léčit sebe samé“. Její kniha je především o osobní péči a zároveň odpovídá na otázku, jak změnit život k lepšímu, pokud to sami dovolíme, neboť „To jediné, co stojí mezi vámi a vaší pohodou, jste totiž vy sami“, povzbuzuje autorka.

Abby Wynne zná z praxe mnoho lidí trpících depresí, melancholií a nevyrovnaností. Často trpí pocitem, že nevydrží sami se sebou, ani s ostatními lidmi a cítí se nešťastní. Autorka proto mimo jiné upozorňuje na jistou past, kterou někdy sami sobě chystáme, když se ztotožňujeme se svými rolemi v životě (matka, nejmladší dítě, manžel) nebo se vnímáme jako oběť týrání, ten nemocný, nebo například kdo nese vinu, když se něco pokazí. Tím, že se takto svazujeme a přijímáme, si uvíráme sílu i prostor pro vlastní růst.

Příčin, které nám brání ve snaze, abychom se měli dobře, je však mnohem více. Autorka nás jimi vede s laskavostí, avšak pevně na novou cestu a ukazuje, jak znovuobjevit své schopnosti a možnosti, jakým způsobem lze vyléčit narušené vztahy, vnitřní rány a zbavit se stresu či úzkosti.  K vytvoření zdravějšího prostředí k vytvoření života, který budeme milovat, je zapotřebí získat a udržet si povědomí, pohodu a vnitřní vyrovnanost. Přitom je důležité, abychom byli spokojeni s tím, kde žijeme, co děláme a s kým trávíme čas.

Díky práci na sobě popsané v této knize naleznete opět svoji energii, stanovíte si cíle a zbavíte se emocionální zátěže, která vám bránila se osvobodit a zažívat spokojenost. Pak si budete moci trvale udržovat dobrou úroveň klidu a pohody, což je námětem třetí části knihy, v níž je uvedeno, co vše je pro to možné udělat a pustit tak do života více radosti. „Život se neustále mění. Chceme-li se stále cítit dobře, musíme se vědomě soustředit, vnímat a přistupovat ke svému životu aktivně, abychom zůstali v rovnováze.“

Kromě návodu na cvičení, vnímání emocionální energie, vizualizace, dechové a pohybové meditace a dalších ozdravných praktik i dalších zajímavých a podnětných informací, seznamuje autorka i s mnoha konkrétními případy klientů, kteří se díky jejím radám uzdravili a žijí naplno a harmonicky svůj život.

Pokud jste připraveni, bude pro vás jednoduché používat tuto skvělou knihu jako důvěrného, spolehlivého rádce. Díky předkládaným konceptům a cvičením můžete dosáhnout spokojeného života plného radosti, zdraví a štěstí.

Anag 2019, 240 s.

Dana Vondrášková
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

P5303057
19-opava-jakartovice
m-r-polsko2011-07
konf-bez-barier06
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.