Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Rubriky Články/Aktuality Odhad vlivu zdanění alkoholu na míru viktimizace ve velké městské oblasti: multiagentní modelování

Odhad vlivu zdanění alkoholu na míru viktimizace ve velké městské oblasti: multiagentní modelování

A utoři zkoumali pomocí metody multiagentního modelování vliv zvýšení daně na alkohol v New Yorku na spotřebu alkoholu, násilné jednání a počet vražd. Zvýšení daně o 10 % by vedlo ke snížení spotřeby alkoholu zvláště u skupin obyvatelstva s nižším příjmem a u těch, kdo pili vysoké dávky alkoholu. Došlo by také k poklesu počtu vražd souvisejících s alkoholem o přibližně 1200 za rok.

Odkaz
Keyes KM, Shev A, Tracy M, Cerdá M. Assessing the impact of alcohol taxation on rates of violent victimization in a large urban area: an agent-based modeling approach. Addiction. 2019; 114(2):236-247.

Karel Nešpor


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

28
06
22-opava-jakartovice
luhacovice-17
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.