Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Novinky v legislativě Novela zákona č. 329/2011 Sb. (NRZP)

Novela zákona č. 329/2011 Sb. (NRZP)

V ážení přátelé, věc, kterou jsme Vám slibovali, se podařila a poslanci Vít Kaňkovský, Jan Bartošek a Jaroslav Zavadil v pátek podali návrh zákona, kterým se mění zákon č. 329/2011 Sb., o poskytování dávek osobám se zdravotním postižením a o změně souvisejících zákonů ve znění pozdějších předpisů. Jedná se o tisk 935, který Vám v příloze posíláme.

Sněmovní tisk nyní půjde do vlády, která má 30 dní na to, aby k němu zaujala stanovisko. Důležité bude pro další projednávání, aby vláda nedala zcela zamítavé stanovisko, ale aby to bylo stanovisko neutrální. My samozřejmě budeme jednat s představiteli vlády v tomto duchu, přesto si Vás dovolujeme požádat, abyste se sami obrátili na členy vlády, aby návrh zákona nezamítli. Základním mottem návrhu zákona je, že se ruší základní axiom, který byl v zákoně bývalým ministrem Drábkem stanoven, a to že stát pomůže osobám se zdravotním postižením pouze v případě, že jsou chudé. To znamená, že jsou v hmotné nouzi. Tento princip odporuje Úmluvě OSN o právech osob se zdravotním postižením, ale i dalším mezinárodním normám, které hovoří o rovných podmínkách pro osoby se zdravotním postižením. Princip, že příspěvek na zvláštní pomůcku může být přiznán až po prozkoumání majetku nejen žadatele, ale i jeho rodinných příslušníků, považujeme za neudržitelný a domníváme se, že není ani v souladu s Ústavou ČR.

Prosíme, abyste se v tomto duchu obrátili i na jednotlivé členy vlády. Pokud byste měli podněty k návrhu zákona, můžete je adresovat na adresu. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript .

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR
 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

IMG_1225
rakousko2011-04
m-r-polsko2011-05
P6265912
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.