Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Novinky v legislativě Znovuzavedení OZZ + nabídka zaměstnání (NRZP)

Znovuzavedení OZZ + nabídka zaměstnání (NRZP)

V ážení přátelé, Senát ČR již schválil novelu zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti, kterým se navrací institut osoby zdravotně znevýhodněné zpět do našeho zákonodárství. Zákon stanoví, že u osob, kterým dosud platí institut osoby zdravotně znevýhodněné, jsou nadále těmito osobami, a to do doby, do které jim byl institut osoby zdravotně znevýhodněné přiznán.

To znamená, že pokud osobě byl stanoven statut osoby zdravotně znevýhodněné do doby například 30. 6. 2015, tak tento statut ji platí i po 1. 1. 2015. Zákon dále stanoví příspěvek pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají osoby zdravotně znevýhodněné ve výši 5000,- Kč měsíčně. Po 12 měsících může současně zaměstnavatel požádat o příspěvek na režijní náklady ve výši 1000,- Kč měsíčně, přičemž u OSVČ je možné, aby tento příspěvek byl přiznán ve výši 2000,- Kč měsíčně.

Schválená novela zákona o zaměstnanosti bude účinná od 1. 1. 2015, přičemž část II. tohoto zákona nabude účinnosti již prvním dnem kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení. Je to část, která umožňuje obnovit statut osoby zdravotně znevýhodněné v případech, kdy této osobě končí statut do konce roku 2014. To znamená, nemělo by dojít k přerušení tohoto institutu u těchto osob. NRZP ČR se bohužel nepodařilo prosadit větší finanční podporu zaměstnavatelům zaměstnávajícím osoby zdravotně znevýhodněné. Od 1. 1. 2015 bude tudíž snížena částka na podporu zaměstnávání osob zdravotně znevýhodněných i u těch zaměstnavatelů, kteří doposud dostávají příspěvek 8000,- Kč.

Vážení přátelé, v příloze Vám posílám tiskovou zprávu od pana Mgr. Jana Charváta, který je jedním z iniciátorů zajímavého projektu, ve kterém by našli uplatnění i lidé se zdravotním postižením. Pokud byste měli zájem zapojit se do tohoto projektu a získat tak zajímavé zaměstnání, tak se můžete zaregistrovat na webu www.opravarna.cz nebo se můžete přímo ozvat panu Charvátovi na tel. 725 483 292.

Přeji Vám všechno dobré.

Mgr. Václav Krása
předseda NRZP ČR

_____________________


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

54_vylet_2809-0957
19-opava-jakartovice
cyklomaraton-k24-201...
v-dolina2011-12
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.