Cvičení s Jaroslavem Wojnarem Zooterapie Euroklíč
Legislativa Novinky v legislativě Změny v dávkách životního minima pro osoby se ZP (NRZP)

Změny v dávkách životního minima pro osoby se ZP (NRZP)

Z Změny v dávkách životního minima pro osoby se ZP - Vedle nového výpočtu mateřské vstoupily v platnost také změny v dávkách životního minima pro osoby se zdravotním postižením. Podle novely zákona o pomoci v hmotné nouzi už invalidní lidé bez zaměstnání nemusí odpracovat dvacet hodin veřejných prací, aby na ně získali nárok.Podle původního ustanovení zákona měli lidé s nejtěžším stupněm invalidity, ale bez nároku na invalidní důchod třetího stupně, právo na příspěvek na živobytí pouze v částce existenčního minima, tedy 2 020 korun. To však bylo kritizováno řadou organizací včetně kanceláře ombudsmana.

Po urychlené změně mohou od nynějška dostat příspěvek na živobytí až do částky 3 126 Kč.Také u osob, kterým byl přiznán stupeň invalidity v 1. a ve 2. stupni a které pobírají či budou pobírat příspěvek na živobytí po dobu delší než šest měsíců, odpadá podmínka výkonu dobrovolnické nebo veřejné služby v rozsahu alespoň 20 hodin v kalendářním měsíci, bez jejíhož splnění nebylo možné zvýšit částku příspěvku na živobytí nad 2 020 Kč. Zvýšení částky na živobytí je umožněno z důvodů potřeby dietního stravování.

2.6.2010, tn.cz  str. 00  TN.CZ/Zprávy/Ekonomika, tn.cz / ČTK


 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

41_1soutezni_den_270...
30_zahajeni_2609-163...
05
rovna_prava_pro_vsec...
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.