Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2019 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Různé články VÝZVA

VÝZVA

V ážení a milí, dovolte, abychom vás jménem Evropského spolku pro OZP a společnosti Theatr ludem, Divadla loutek Ostrava seznámili s divadelně- terapeutickou aktivitou „Terapie loutkou“.

Terapie loutkou, neboli výchovně vzdělávací lekce s loutkami s terapeutickými účinky, jsou tvořivé dílny s loutkami Panem Barvičkou a Slečnou Mašličkou. Ti si společně s dětmi hrají, cestují po celém světě, plaví se po moři, létají v oblacích, ztrácejí se a opět nalézají v lese, když chtějí, tak slaví narozeniny, překvapují se a vaří si samé dobroty. Na začátku každé společné hry je však musí děti probudit a otevřít jejich pevně uzavřenou krabici. Pomáhají jim s tím kamarádi herci, kteří téměř hodinové dobrodružství s loutkami, s předměty a společné tvoření z papíru, lana, gumy, dřeva pro děti připravují. Že se při tomto setkání mohou jeden od druhého něco naučit a zažít spoustu legrace, radosti a i trochu toho smutku, zjistí jen ti, kteří na Terapii loutkou přijdou.

Zážitkové, tvořivé, arteterapeutické dílny s loutkami a materiálem jsou určeny především dětem a mládeži i dospělým se speciálními potřebami, s mentálním či fyzickým postižením, dětem ohroženým sociální exkluzí, týraným dětem i všem ostatním.

Lektoři dílny využívají loutkářských technik a divadelních principů pro aktivní zapojení účastníků dílny do tvořivé hry a rozvíjí tak jejich psychosomatiku a vzdělávají je.


lektoři:
Hana Galetková a Tomáš Volkmer
Irena Iškievová a Jan Karaffa
Pavla Masaříková a Petr Dvorský
Gabriela Bernardová a Jan Bernard

Tato loutkově- divadelní společnost již několik let navštěvuje speciální i běžná zařízení a instituce, ve kterých s velmi pozitivním uměleckým a terapeutickým efektem působí na zdravé a především hendikepované klienty. Protože i my jsme vděčnými a spokojenými zprostředkovateli jejich práce, chceme alespoň nepatrnou měrou přispět k její úspěšné realizaci. Proto vyzýváme zájemce z řad studentů či absolventů uměleckých, pedagogických i speciálně-pedagogických škol s uměleckým zaměřením, kteří by chtěli projevit zájem, blíže se seznámit a posléze spolupracovat s Divadelní společností Theatr ludem a rozšířit tak řady lektorů, aby nás kontaktovali na níže uvedené adrese či mailu. Rádi Vám předáme potřebné informace, zprostředkujeme setkání a další možnosti spolupráce.

E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript , Tato emailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení povolte JavaScript
Evropský spolek pro OZP
Staroměstská 534
739 61 Třinec
IČ 035 70 428
tel.: 553 034 826
www.handyhelp.eu 
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Náhodné obrázky z naší Galerie

26
p1140737
v-dolina2010-10
m-r-polsko2011-03
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.