Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce II. * Zooterapie Euroklíč
Banner
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Doktore, to se teda povedlo!

Doktore, to se teda povedlo!

Patrick Taylor

Dr. Patrick Taylor, MD se narodil roku 1941 v Severním Irsku, studia medicíny dokončil v Belfastu a poté s rodinou emigroval do Kanady, kde pokračoval v úspěšné lékařské kariéře. Napsal mnoho odborných knih, učebnic a jeho literární talent s osvěžujícím humorem vynikl v oblíbené sérii knih Irish Country, díky nimž patří mezi nejprodávanější romanopisce.

Celý článek...

 

Domov

Domov

Marilynne Robinsonová

Nakladatelství Leda představuje další z trilogie volně na sebe navazujících próz americké autorky Marilynne Robinsonové (nar. 1943). Za román Domov, stejně jako za předchozí díly Gilead a Lila (ověnčenými prestižními cenami) obdržela významnou cenu Orange Prize, udělovanou nejlepším světovým spisovatelkám.

Celý článek...

 

Jazyk těla (Portál)

Jazyk těla

Alexander Lowen
Překlad: Hana Antonínová


Kniha je základním textem bioenergetické analýzy včetně charakterové typologie z bioenergetické perspektivy. Autor zde popisuje metodu jak pro odborníky, tak pro laiky. Navazuje na psychoanalýzu, která usiluje o vhled, když s tělesnými vjemy a pocity pracuje cestou verbalizace, rozumové analýzy.

Celý článek...

 

Za tajemstvím pohádek (Portál)

Za tajemstvím pohádek

Bruno Bettelheim
Překlad: Lucie Lucká


Dodnes vysoce uznávanou prací amerického psychoanalytika rakouského původu Bruna Bettelheima se stala jeho kniha Za tajemstvím pohádek. V ní autor tvrdí, že je nezbytné, aby se děti v raném věku setkávaly se světem klasických pohádek.

Celý článek...

 

Jak přežít, když nemám kamarády (Portál)

Jak přežít, když nemám kamarády

James J. Crist
Překlad: Petra Diestlerová

Možná si získáváš kamarády tak snadno, jako si čistíš zuby, a nemáš problém si je udržet. Ale možná je to pro tebe horší než matematické rovnice. Je jedno, jak na tom se získáváním a udržením přátel jsi, protože tahle kniha ti pomůže najít kamarády a pracovat na přátelství, které s nimi máš.

 

Celý článek...

 

Mysl, já a společnost (Portál)

Mysl, já a společnost

George Herbert Mead
Překlad: Ondřej Fafejta

Mysl, já a společnost je základní dílo G. H. Meada, jež je považováno za zakladatelskou práci symbolického interakcionismu. Mead je svébytnou postavou intelektuálních dějin, která za svého života v oblasti společenských věd nevydala žádnou knihu.

Celý článek...

 

100 chyb při péči o lidi s demencí (Portál)

100 chyb při péči o lidi s demencí

Jutta König, Claudia Zemlin
Překlad: Lucie Simonová

Je důležité, aby se pečující o osoby s demencí starali tak, že se jejich klienti budou cítit dobře. To se však podaří pouze tehdy, budou-li pracovníci stále znovu zkoumat a zlepšovat svůj postoj, ošetřovatelské kompetence i odborné know-how.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

v-dolina2011-08
narozky6
33_zahajeni_2609-174...
img_3652
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.