Cvičení s Jaroslavem Wojnarem * Projekt Podané ruce 2018 * Zooterapie Euroklíč
Rubriky Knižní novinky

Knižní novinky

Less aneb Hledání ztraceného mládí

Less aneb Hledání ztraceného mládí

Andrew Sean Greer

Za svůj v pořadí šestý román byl úspěšný americký autor Andrea Sean Greer (1970) vyznamenán Pulitzerovou cenou za prózu 2018.

Celý článek...

 

Domov pro tělo i duši

Domov pro tělo i duši

Renáta Kiara Vargová

Podtitul osvěžující knihy prozrazuje, že jde o průvodce stavbou vlastního domu s obrazy emocí a tvořením pro radost. Autorka jako amatérka staví svůj vysněný dům, hledá vnitřní sílu, víru v sebe samu a nepřestává doufat v dobrý konec.

Celý článek...

 

Náš velký útěk (Portál)

Náš velký útěk

Andrea Hejlskov
Překlad: Markéta Kliková
Přežije rodina mimo civilizaci?

Taky jste toužili odpojit své děti od mobilu, sebe od civilizačního kolotoče a začít žít v krásné přírodě? Andrea to udělala doopravdy. Strhujícím způsobem popisuje, jak ona i její rodina znovu objevují vnitřní sílu a soudržnost, ale i konflikty potlačené civilizací, které mimo ni vyvstanou v plné síle. Prožijte s nimi rok v opuštěném domku hluboko ve švédských lesích.

Celý článek...

 

Domluvit se dá s každým (Portál)

Domluvit se dá s každým

Mark Goulston
Překlad: Barbora Latečková
Techniky úspěšné komunikace

Autor předkládá jednoduché, prověřené techniky k odstranění komunikačních bariér. Jejich cílem je navázat konstruktivní dialog se šéfem, zákazníkem, kolegou či rodinným příslušníkem. V knize najdete verbální i neverbální způsoby, jak kohokoli upoutat, a také sedm rychlých metod pro zvládání náročných situací.

Celý článek...

 

Aspergerka (Portál)

Aspergerka

Rudy Simone
Překlad: Petra Diestlerová
Posila pro ženy s Aspergerovým syndromem

Tuhle poruchu autistického spektra nemá jen Sheldon z Teorie velkého třesku, ta potká i holky. Jaké to je být jiná a jak se poprat s poruchami nálad? Jak má aspergerka randit, když se jí nedaří komunikovat s lidmi z okolí? Knížka plná výpovědí dívek a žen je skvělým průvodcem v bludišti zvaném Aspergerův syndrom. Nenajdete v ní nic, co by ostatní aspergerky nezažily na vlastní kůži.

Celý článek...

 

Absorbující mysl (Portál)

Absorbující mysl

Maria Montessori
Překlad: Radek Glabazňa
Vývoj a výchova dětí od narození do šesti let

Povrchní vykladači někdy tvrdí, že základem montessoriovského přístupu je ponechat dítěti naprostou volnost a nikterak ho neomezovat. Naprostá svoboda ale platí jen u činností přirozených. Rozhodujícím faktorem je proto rozpoznání činností přirozených, vedoucích k rozvoji osobnosti, od činností deviantních, vedoucích k destrukci nebo tyranizování okolí.

Celý článek...

 

Kniha obrazů (Portál)

Kniha obrazů

Ruth Ammann, Verena Kast, Ingrid Riedel
Překlad: Petr Babka
Poklady z archivu Institutu C. G. Junga v Curychu

Kniha představuje unikátní výbor obrazů z archivu Institutu C. G. Junga v Curychu, který obsahuje více než 4 500 originálních maleb a kreseb vytvořených pacienty buď samotného C. G. Junga, nebo jeho spolupracovníků (J. Jacobiové) v letech 1917 až asi 1955.

Celý článek...

 
Více článků...
„Jsme obyčejní lidé jako vy, jen máme hendikep, se kterým náš život navenek vypadá odlišně, pro vás zdravé nezvykle. Pro kompenzaci máme různé pomůcky, ale v jádru se náš život od vašeho neliší. Radujeme se, sportujeme, bavíme se. Umíme i pracovat, i když si někteří zaměstnavatelé myslí, že s hendikepem jsme použitelní jen na ‚lepení obálek‘. Opravdu nemáme rádi, když nás druzí považují za chudáčky a litují nás.“

Pozvánka na besedu

Náhodné obrázky z naší Galerie

luhacovice-18
PA062158
m-r-polsko2011-09
rakousko2011-01
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním těchto stránek souhlasíte s jejich použitím.
Více informací o používání cookies se dozvíte v tomto článku.